• 1401/10/11 - 13:04
  • - number of visits: 18
  • - Number of visitors: 17
  • Study time: 2 دقیقه
در مراسم معرفی برگزیدگان پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح شد:

مراسم تقدیر از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مراسم تقدیر از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تحقیقات انجام شده باید به تهدیدات سلامت پاسخ دهد.

9705.mp3 مراسم تقدیر از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر یونس پناهی در مراسم معرفی پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: بر اساس اسناد بالادستی، امروزه مرجعیت علمی و تولید دانش یکی از درخواست های جدی حاکمیتی است و در همین راستا با تلاش محققان، ایران در زمینه تولید علم جایگاه خوبی دارد و در حوزه فناوری در بین 132 کشور دنیا، رتبه 53 را دارا است.

پناهی بیان کرد: تاکید ما در وزارت بهداشت این است که تحقیقات و پژوهش ها باید در زمینه پاسخ به تهدیدات حوزه سلامت صورت پذیرد و حرکت به سمت دانشگاه های نسل چهار، تولید ثروت و حل مشکلات جامعه مورد توجه مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه ها قرار گیرد.

به گفته وی، بار بیماری ها، تغییرات اقلیمی، محیط زیست و بحث جمعیت از اهم تهدیدات نظام سلامت است، در نتیجه محققان باید در این زمینه پژوهش های خود را انجام دهند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد: باید ارتباط دانشگاه ها با صنعت تقویت شود و فاصله ایده و تجاری سازی محصول کاهش یابد.

پناهی گفت: توجه به علوم جدید از جمله هوش مصنوعی، ژن درمانی، سلول درمانی، پزشکی بازساختی و مهندسی بافت برای درمان بیماری های مزمن اهمیت بسیاری دارد.

دکتر عبدالرضا پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این مراسم، حضور در جمع پژوهشگران را باعث افتخار دانست و افزود: برای کسب ارتقاء در حوزه پژوهش، باید بحث فناوری هم جدی گرفته و در مسیر تحقق اهداف دانشگاه های نسل نو باید ارتباط با صنعت تقویت شود.

پازوکی با اشاره به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه پژوهش، خاطر نشان کرد: دانشگاه ها باید محل تولید ثروت و درآمد زایی باشند و برای ارتقاء جایگاه در سطح بین المللی و ایجاد دانشگاه مستقل تلاش کنند.

در ادامه دکتر حسین کیوانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گزارشی از عملکرد حوزه پژوهش ارائه کرد و افزود: نتایج سرمایه گذاری و کار در حوزه تحقیقات و فناوری در دراز مدت حاصل می شود، در نتیجه باید از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی در مراکز تحقیقاتی به طور بهینه استفاده و دستاوردهای آنها به صورت محصولات کاربردی ارائه شود.

کیوانی با تاکید بر بهره برداری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دانشگاهی، از افزایش چهار مرکز تحقیقاتی در دو بخش دولتی و خصوصی و دریافت مجوز دو مرکز نوآوری خبر داد.

در پایان از برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری در محورهای هیئت علمی پژوهشگر، دانشجوی پژوهشگر، مرکز تحقیقات، طرح بین المللی، طرح ارتباط با صنعت، واحد فناور، اختراعات و مجلات برگزیده تقدیر شد.

 

 

برای دریافت کامل تصاویر لطفا به آرشیو عکس ها در صفحه اصلی سایت معاونت تحقیقات و فناوری مراجعه فرمایید.

  • Newsgroup :
  • News code : 9705
کپی لینک کوتاه:
key words
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

Comments

0 There are comments for this article

comment

Template settings